0266 714 50 50

Emzirme ve Anne Sutu Politikasi

Aile Sağlığı Merkezimizde “Sağlıklı nesiller için daha çok anne-bebek birlikteliği, daha çok emzirme, daha çok anne sütü” sloganı ile tüm bebeklere ilk 6 ay su bile verilmeksizin sadece anne sütü verilmesi teşvik edilmekte ve bu uygulamanın sürekliliğinin sağlanması için gerekli eğitim ve çalışmalar yapılmaktadır.

  1. Aile Sağlığı Merkezimizin emzirmeye dair yazılı bir politikası vardır. Düzenli aralıklarla tüm sağlık personelimizin bilgisine sunulmaktadır.
  2. Aile Sağlığı Merkezimizin tüm personel politikamız doğrultusunda eğitim almıştır. Düzenli aralıklarla eğitimlerimiz güncellenmektedir.
  3. Aile Sağlığı Merkezimize başvuran ve ev gezilerinde tespit edilen gebeler emzirmenin yararları ve yöntemleri konusunda bilgilendirilmektedir.
  4. Aile Sağlığı Merkezimizin annelere nasıl emzirecekleri ve bebeklerinden ayrı kaldıklarında emzirmeyi nasıl sürdürecekleri konusunda eğitim verilmektedir.
  5. Tıbben gerekli görülmedikçe yeni doğanlara ilk 6 ay anne sütünden başka yiyecek önerilmemektedir. İlk 6 ay sadece anne sütü verilmesi devamında ise uygun tamamlayıcı beslenme ile beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesi konusunda aileler bilgilendirilmektedir.
  6. Bebeklerin her istediğinde emzirilmesi teşvik edilmektedir.
  7. Emzirmenin korunması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılması için kurumlar arası işbirliği yapılmaktadır.
  8. Aile Sağlığı Merkezimizde anne sütü muadili ürünlerle ilgili gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Emzirilen bebeklere yalancı meme veya emzik türünden herhangi bir şey verilmemelidir.
  9. Aile Sağlığı Merkezimizin bebek formüllerinin pazarlanması ile ilgili uluslararası yasa benimsenmiş ve uygulanmaktadır.

Emzirme odamızı  özenle hazırladık; anneler bebeklerini rahatlıkla, mahremiyet kurallarına uygun olarak emzirip bakımlarını yapabilirler.

HABERLER & DUYURULAR

14 Mart Tıp Bayramını Kutlarız
14 Mart Tıp Bayramını Kutlarız

14 Mart 2024

 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü
 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü

8 Şubat 2024

4 Şubat Dünya Kanser Günü
4 Şubat Dünya Kanser Günü

6 Şubat 2024

İLETİŞİM
© 2024 Bandirma 01 Nolu Aile Sağlığı Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.