0 (266) 714 50 50

SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDETE HAYIR!

20 July 2018 - 764 kez okundu

SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDETE HAYIR!

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uz.Dr.Necati KELEMENÇE, Şanlıurfa Harran Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevli Asistan Doktor Bahattin Ahmet YALÇIN’ a yapılan sözlü ve fiili saldırıya ilişkin basın açıklamasında bulunmuştur.

 

KINIYORUZ!

17 Temmuz 2018 Salı Gecesi yüksek ateş şikâyetiyle Harran Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi acil servisine getirilen 4 yaşındaki çocuk hastamızın acil servisteki tedavisi esnasında Hasta yakını tarafından önce sözlü olarak başlayan ardından parke taşıyla fiili saldırıya dönüşen ve saldırı sonucu başına ağır darbe alarak ameliyata alınan Hekimimiz Dr. Ahmet Bahattin YALÇIN’ a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

 

SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDETE HAYIR!

Sağlık çalışanlarımızın 7/24 esasına göre büyük özveri ve fedakarca yapmış oldukları hizmetlerin karşılığı olarak şiddete maruz kalmaları sağlık camiamızı derinden üzmektedir. Bu tarz olayların kamu vicdanıyla bağdaşmadığını hepimiz bilmekteyiz. Sağlık çalışanlarımızın şevkle sunmuş oldukları sağlık hizmetinin güvenini yitirmesi şüphesiz kendilerine emanet ettiğimiz canımızı da hiçe saymaktır.

 

ŞİFA VEREN ELE VEFA

Birçoğumuzun sağlığını kaybetmesinden sonra ihtiyaç duyduğu her an görevinin başında daima hazır olan çalışanlarımızın kıymetini bilmeli zor ve zahmetli olan bu görevin temsilcilerine her zaman destek olmalıyız. Bizim onlara göstereceğimiz vefa hepimizin bir insanlık görevi olduğunu unutmamalıyız.

 

HUKUKİ SÜREÇ VE SORUMLULUK

Bilindiği üzere Sağlıkta Şiddetin önlenmesine yönelik Sağlık Bakanlığımız çalışanlarımıza hukuki destek vermekte bu konuda her zaman çalışanımızın yanında olmaktadır. Yine bu konuda İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda hastane polislerimiz ve adli makamlarımız gecikmeye mahal vermeksizin ilgililer hakkında yasal işlem başlatmaktadır.

 

Sağlıkta Şiddete Hep Birlikte Dur Demeliyiz!

Uz.Dr.Necati KELEMENÇE

Balıkesir İl Sağlık Müdürü

HABERLER & DUYURULAR

“Maske Kullanmamak Kişisel Hukukun İhlalidir”
“Maske Kullanmamak Kişisel Hukukun İhla...

1 July 2020

“Son Vakayı En Kısa Zamanda Görmek, Tedbirlere Uyumla Mümkündür”
“Son Vakayı En Kısa Zamanda Görmek, Ted...

15 June 2020

“Tedbirlere Uyum; Kendimize, Devletimize ve Milletimize Karşı Bir Ödevdir”
“Tedbirlere Uyum; Kendimize, Devletimiz...

4 June 2020

İLETİŞİM

07:00 - 18:00
0 (266) 714 50 50
[email protected]
İhsaniye Mahallesi, 41 Sokak, No:32
    Bandırma/BALIKESİR

© 2018 Bandirma 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.