0 (266) 714 50 50

Haberler & Duyurular

DİYABET VE DİYABETTEN KORUNMA
DİYABET VE DİYABETTEN KORUNMA DİYABET VE DİYABETTEN KORUNMA 20 November 2019

Günümüzde diyabet, sıklığı ve yarattığı sorunlar nedeniyle tüm dünyada önemi gittikçe artan bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşam tarzındaki hızlı değişim ile birlikte gelişmiş ve gelişmekte olan toplumların tümünde özellikle tip 2 diyabet görülme oranı hızla artmaktadır. 2013 yılı itibari ile dünyadaki diyabetli hasta sayısı 382 milyon iken bu sayının 2035 yılında %55 ora

Devamını Oku 
Dünya KOAH Günü
Dünya KOAH Günü Dünya KOAH Günü 20 November 2019

KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) Yaygınlığı giderek artan kronik bir hava yolu hastalığıdır. Erken tanı ile hastalığın önlenmesi mümkün olup hastalığa bağlı ölümler azaltılabilir.

Devamını Oku 
12 Kasım Dünya Zatürre Günü
12 Kasım Dünya Zatürre Günü 12 Kasım Dünya Zatürre Günü 12 November 2019

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Zatürre, akciğerleri etkileyen solunum sistemi enfeksiyonu olduğunu söyledi.

Devamını Oku 
Mevsimsel Grip
Mevsimsel Grip Mevsimsel Grip 2 October 2019

Mevsimsel Grip Hastalığı (Grip) Nedir? Grip influenza virüsünün neden olduğu, genellikle yıl içerisinde sonbahar sonu, kış ve ilkbahar başına kadar olan dönemde daha sık görülen oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Toplumun özelliklerine göre her yıl belirli sayıda insanı etkiler ve hastalandırır. Bu nedenle her yıl sonbahar sonu, kış ve ilkbahar başı arasında beklenen sayıda kişide görülen bu hastalık mev

Devamını Oku 
Kist Hidatik (Kistik Ekinokokkoz)
Kist Hidatik (Kistik Ekinokokkoz) Kist Hidatik (Kistik Ekinokokkoz) 29 August 2019

Kistik ekinokkozis, ülkemizde, özellikle hayvanlarda çok yaygın olması nedeniyle, önemli halk sağlığı sorunlarına neden olan ve ciddi ekonomik kayıplara yol açan zoonotik karakterli bir hastalıktır.

Devamını Oku 
Anne ve Bebek Televizyonu    www.annevebebek.gov.tr
Anne ve Bebek Televizyonu    www.annevebebek.gov.tr Anne ve Bebek Televizyonu www.annevebebek.gov.tr 27 August 2019

Anne ve Bebek TV Yayına Başlamıştır. Tüm anne ve baba adaylarına rehber niteliğinde olması için hazırladığımız Anne ve Bebek Tv,   tüm merak ettiklerinize cevap bulabileceğiniz yüzlerce eğitici program ve rehber video ile yayınına başlamıştır. Sizler de bu süreçte istek ve önerilerinizi bize ulaştırarak katkıda bulunabilirsiniz. İletişim için lütfen tıklayınız.  

Devamını Oku 
Akut Barsak Enfeksiyonları (İshaller)
Akut Barsak Enfeksiyonları (İshaller) Akut Barsak Enfeksiyonları (İshaller) 25 July 2019

Akut Barsak Enfeksiyonları (İshaller) İshal, bulantı, kusma, ateş ve karın ağrısının görüldüğü mide ve bağırsakların iltihabıdır.  Akut gastroenteritler genellikle bir virus veya bakteri, nadir olarak da bir parazitin vücuda alınmasıyla meydana gelir.

Devamını Oku 
Depresyon
Depresyon Depresyon 22 July 2019

İnsanlar üzülebilir ya da sevinebilir. Duygularımız yaşamın doğal bir parçasıdır. Ancak hüzün, üzüntü, karamsarlık, hayattan keyif almada azalma ve sıkıntı hali devamlılık gösteriyorsa, günlük yaşamı kötü etkilemeye başlamışsa, bu bir “Depresyon Hastalığı” olabilir.

Devamını Oku 
Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler
Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler 10 June 2019

Aşırı sıcaklar çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirmektedir. Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak vücut ısısı artmakta ve metabolizma bu yeni duruma uyum sağlamaya çalışmaktadır. Normalde terleme ile vücut ısısı dengede tutulmaya çalışılır. Ancak aşırı sıcaklarda sadece terleyerek vücut ısısı dengede tutulamaz

Devamını Oku 
Ramazan Bayramında Beslenme Önerileri
Ramazan Bayramında Beslenme Önerileri Ramazan Bayramında Beslenme Önerileri 31 May 2019

Ramazan ayında günlük öğün sayısının azalması ve beslenme düzeninde meydana gelen değişiklikler nedeniyle ve Ramazan Bayramı’nda öğün sayısının artması ve daha fazla yemek yeme istediğinden ötürü kişiler bazı sindirim sistemi rahatsızlıkları ile karşılaşabilirler.

Devamını Oku 

HABERLER & DUYURULAR

DİYABET VE DİYABETTEN KORUNMA
DİYABET VE DİYABETTEN KORUNMA

20 November 2019

Dünya KOAH Günü
Dünya KOAH Günü

20 November 2019

12 Kasım Dünya Zatürre Günü
12 Kasım Dünya Zatürre Günü

12 November 2019

İLETİŞİM

07:00 - 18:00
0 (266) 714 50 50
[email protected]
İhsaniye Mahallesi, 41 Sokak, No:32
    Bandırma/BALIKESİR

© 2018 Bandirma 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.